Super skanūs ledai, kuriuose nėra cukraus!
Artėja vaikų gimtadienis? Galite nudžiuginti juos naminiais, sveikais bei skaniais ledais!
Virtuvės virtuozas Arnas Noreika teigia, kad ledai vaikų gimtadienyje, visuomet puiki idėja, o dar jeigu juos paprasta pasigaminti ir juose nerasite cukraus– kas gali būti geriau?!
4 porcijoms pasigaminti jums reikės:
150 ml. riebios grietinėlės, 150 ml. pieno, 1 vanilės ankšties sėklyčių (ją perpjaukite išilgai ir išimkite sėklytes), 3 vnt. didelių kiaušinių trinių, 250 g. Šviežių arba šaldytų braškių, 1 vidutinis prinokęs bananas (apie 80g. be odelės)
Prieš pradedant viską ruošti, patalpinkite metalinį indą į ledukus, ir palikite jį vėsti.
Į kaitinamą puodą supilkite pieną bei sėklytes, išimtas iš vanilės ankšties. Vos tik užvirs, patraukite nuo kaitros ir padėkite atvėsti. Kitame inde gerai išplakite kiaušinio trynius kol pabals, įmaišykite pieno bei grietinėlės mišinį ir padėkite virti. Virkite maždaug 5 minutes nuolat maišant, kol masė pradės tirštėti. Norėdami patikrinti ar tirštumas tinkamas, panardinkite šaukšto nugarėlę į mišinį, jeigu ištraukus šaukštą mišinys gražiai ir tyligiai padengia šaukšto nugarėlę – tirštumas tinkamas, taip pat labai svarbu jog mišinys neperkaistų, nes pradės kepti kiaušinio trinai. Pasiekę tinkamą tirštumą puodą nukelkite nuo viryklės, o kad ant mišinio paviršiaus nesusidarytų plėvelė, puodą uždenkite maistine plėvele ir palikite atvėsti.
Maišytuve sutrinkite braškes ir bananą į vientisą masę. Į atvėsusį metalinį indą supilkite braškių bei banano masę bei atvėsusį pieno ir grietinėlės mišinį. Viską maišykite (galite ir elektriniu plakikliu) maždaug 20 minučių, kol gausite standžią masę. Mišinį įdėkite į šaldiklį ir palikite kelioms valandoms kol pilnai sustings. Prieš patiekdami leiskite jiems pastovėti kambario temperatūroje 5-10 minučių. Skanaus!