Ar žinojote jog ridikai natūralus vaistas nuo kosulio, o taip pat ir vienas populiariausių liaudies medicinos imuniteto stiprintojų?

Ridikas liaudies medicinoje jau nuo senovės buvo naudojamas kaip vaistas nuo peršalimo, kosulio gydymui, sąnarių ir raumenų skausmui numalšinti, gydyti mažakraujystę. Taip pat juodasis ridikas naudojamas ir grožio srityje, kadangi skatina plaukų augimą ir gerina odos būklę. Virtuvės virtuozas Arnas Noreika linki išlikti sveikiems ir jauniems ir dalinasi paprastu, bet ne prastu receptu.

Juodųjų ridikų, morkų ir obuolių salotos su medumi bei graikiniais riešutais.

Salotoms pasigaminti reikės: 350g. juodojo ridiko, 200g. Morkų, 150g. obuolių, 50g. graikinių riešutų, 30g. natūralaus medaus, 20g. balzamiko acto, 20g. alyvuogių aliejaus, pusės citrinos sulčių ir šviežios mėtos.
Į dubenėlį įdėkite medų, supilkite balzamiko actą, alyvuogių aliejų, išspauskite citriną ir viską išmaišykite iki vientisos masės- tai mūsų nuostabus padažas.
Plonais šiaudeliais sutarkuokite juoduosius ridikus kartu su morkomis (jokiu būdu netarkuokite per burokinę tarką, nes skonis bus visiškai kitas). Į tą patį dubenį sudėkite nedideliais gabalėliais supjaustytus nuluptus obuolius bei šiek tiek susmulkintus graikinius riešutus. Gautas salotas apšlakstykite padažu ir gerai išmaišykite, kad padažas gerai įsigertų į salotas. Skanaus!